Bangladeş’te Saldırganlar Restmiktar Bastı! 1 Polis Öldü, 20 Birey Rehin

Bangladeş’te Saldırganlar Restmiktar Bastı! 1 Polis Öldü, 20 Birey Rehin

Bangladeş’in başşehri Dakka’da bir restoranda aşağı yukarı 20 bireyi rehin alan silahlı saldırganlarla polis arasında çatışma çıktı. Vakada 1 polis öldü, 5 polis de yaralandı.

banglades-te-saldirganlar-restoran-basti-20-8580332_x_745_300 Bangladeş’in başşehri Dakka’da bir restoranda aşağı yukarı 20 bireyi rehin alan silahlı saldırganlarla polis arasında çatışma çıktı. Bangledeş polisi, krizi rehinelere zarar gelmeden çözmeye çalışıyoruz derken yabancı ajanslar IŞİD yanlısı sosyal medya hesaplarının eylemi üstlendiğini bildiriyor.

Bangladeş’in başşehri Dakka’da bir restoranda aşağı yukarı 20 bireyi rehin alan silahlı saldırganlarla polis arasında çatışma çıktı.

YEREL MEDYA: PERSONELLE MÜŞTERİLER REHİN

Bangladeş medyası, ulusal saatle 21.20’de büyükelçilik binalarının da bulunduğu Gülşen bölgesindeki Holey Artisan Bakery isimli restoranı basan saldırganların ateş açıp personelle müşterileri rehin aldığını açıkladı.

banglades-te-saldirganlar-restoran-basti-20-8580332_x_5484_o

1 POLİS ÖLDÜ, 5 POLİS YARALI

Bölgeye birden fazla emniyet vazifelisi gönderildiği ifade edildi. Restseviyesin etrafıni kordona alan emniyet güçleriyle saldırganlar arasında çatışma çıktığı bildirildi. Çatışmada 1 polis yaşamını kaybeder iken 5 polis de yaralandı.

Dakka’daki ABD Büyükelçiliği’nin resmi Twitter hesabından oluşturular bildirimde silah sesleri duyulduğu ve rehinlerin hala içeride bulunduğu kaydedildi.

“ÖNCELİĞİMİZ REHİNELERİN HAYATINI KURTARMAK”

Bangladeş’te Özel Kuvvet’in Komutanı Benazir Ahmed, başşehir Dakka’daki diplomatik bölümde silahlı saldırganlar doğrulusunda bir restoranda rehin alınan aşağı yukarı 20 bireyi kurtarmak için çaba harcadıklarını duyurdu.

banglades-te-saldirganlar-restoran-basti-20-8580332_6225_o

“NE İSTEDİKLERİNİ ÖĞRENMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Ahmed, gazetecilere yaptığı bildirimde, “Yolunu yitirmiş birtakım gençler, restorana girip hücum tertipledi. Birkaç şahıs, restorandan kaçmayı başardı. Vakaı, rehinelere zarar gelmeden çözüme ulaştırmak istiyoruz. Saldırganlarla konuşup ne istediklerini öğrenmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

“ÖNCELİĞİMİZ REHİNELERİ KURTARMAK”

Polisin büyükelçilik binalarının da bulunduğu Gülşen bölgesindeki Holey Artisan Bakery isimli restoranı basan saldırganlarla çatışmaya girdiğine işaret eden Ahmed, “Önceliğimiz, rehinelerin yaşamını kurtarmak.” dedi.

Rehineler arasında yabancıların da olduğu sanılıyor.

banglades-te-saldirganlar-restoran-basti-20-8580332_2925_o

8-9 SALDIRGAN SİLAH VE BOMBALARLA GİRDİ

Saldırının tertiplendiği “Holey Artisan Bakery” restoranında çalışan ve son anda kaçmayı başaran Sumon Rıza, 8-9 saldırganın silah ve bombalarla restorana girdiğini ifade etti. Rıza, saldırganların personel ve müşterileri silah zoruyla rehin aldığını kayıt etti.

Bangladeş medyası ise, saldırganların birkaç bombayı patlattığını ve polisle çatışmaya girdiğini açıkladı.

Görgü şahitlarından Rashila Rahim, evvel bir patlama sesi duyduklarını daha sonra silah sesleri yaklaştığını ifade etti. Camlarının kırıldığını bildiren Rahim, iftar için dışarı çıkan yakınlarından haber alamadığını sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Şemsiyeyle Kaçmak İstayen PKK'lılar F-16'ya Yakalandı Lice'de devam eden ...

Darbeci Akın Öztürk, Sümeyye Erdoğan'ın Düğününe Katılmış FETÖ'cü ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İdam Parlamentodan Geçerse Onaylarım Cumhurbaşkanı ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?