Chat Siteleri

Chat Siteleri

İnsanlar birbirlerini tanımak ve Sohbet etmek için sürekli iletişim hâlindedir. Eski zamanlarda iletişim araçları sınırlı olduğu için, insanların birbirlerini tanımaları ve Sohbet edebilmeleri çok uzun zaman alıyordu. Bu yüzden insanlar ancak bir süre bekledikten sonra birbirleriyle iletişim hâline geçebiliyorlardı. Teknoloji’nin gelişmesiyle birlikte, öncelikle bilgisayarlar, çağrı cihazları ve cep telefonları gibi hayatımızı kolaylaştıran araçlarla, sonrasında ise Internet’in gelişmesiyle birlikte akıllı telefonlar ve cihazlar üzerinden, insanların birbirleriyle iletişime geçmesi çok daha kolay bir şekilde gerçekleşmiş oldu.
Internet’in hayatımıza girmesiyle birlikte insanların birbirleriyle Sohbet edebilmeleri, Chat Siteleri ve Sohbet Odaları vasıtası ile çok daha kolay hâle gelmiştir. Yaşadığımız Dünya üzerinde insanların büyük bir çoğunluğu tarafından kabul edilen, ancak kanunen hiçbir hükmü olmayan, adına adâb-ı muâşeret yani görgü kuralları denilen bir takım kurallar vardır. Görgü kurallarının kanunen hiçbir hükmü yoktur fakat bu kurallara uymayanları toplum her zaman için kaba ve saygısız insan olarak görmüştür. Toplum içerisinde insanlarla olan iletişimimiz, adına adâb-ı muâşeret dediğimiz bu kurallar çerçevesinde gerçekleşirse, insanlarla olan Sohbetlerimiz çok daha güzel bir şekilde gerçekleşecektir. İnsanoğlu olarak hiç kuşkusuz ikili ilişkilerimiz Sevgi, Saygı ve Güven temeli üzerine kurulmaktadır. Bu bakımdan günlük yaşantımız içerisinde ya da herhangi bir Chat Sitesinde olursak olalım, karşımızdaki insanların da birer birey olduğunu unutmamak ve ona göre davranmak gerekiyor. Son günlerde Internet üzerinde yer alan bazı Chat Siteleri ve Sohbet Odalarında, adına adâbı muâşeret dediğimiz görgü kurallarına maalesef önem verilmiyor.
Hayatın içersinde yer alan bireyler olarak bizler, kendimize saygı duyulmasını istiyorsak karşımızda ki insanlara da saygı göstermemiz gerektiğini biliyor olmamız gerekir. Görgü kurallarının hayatımızdaki yeri hiç kuşkusuz insanlarla iletişim hâlinde olduğumuz her yerde önem teşkil etmektedir.

 

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Kızlar için en mühim olan şey nedir ? Bir Erkeğin yaşamında bir bayan ...

Sohbet Odaları İle Çevrenizi Geliştirin Sohbet etmek çoğalış bir ton ...

Herkes doğrulusunda tanınan çoğu sohbet siteleri bulunmaktadır; yazılı, ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?