Erdoğan ABD Programını Yarıda Kesiyor

Erdoğan ABD Programını Yarıda Kesiyor

Efsane boksör Muhammed Ali’nin cenaze törenine katılmak için ABD’de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD programını yarıda keserek Türkiye’ye geri dönme kararı aldı.

erdogan-abd-programini-yarida-kesiyor-8515346_x_9909_300 Boksör Muhammed Ali’nin cenaze törenine katılmak için ABD’ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programını yarıda keserek Türkiye’ye geri dönme kararı aldı.

KABE ÖRTÜSÜNÜ TABUTUN ÜZERİNE KOYMAK İSTEDİ

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma günü toprağa verilecek Muhammed Ali’nin törenine katılmadan, Perşembe akşamı Ahıska Türkleri’nin verdiği iftar yemeğinden sonra Türkiye’ye dönecek. Muhammed Ali’nin cenaze töreninde, Erdoğan’ın kabe örtüsünün bir parçasını tabutun üzerine koymak istediği, ‘Biz sonra koyarız’ diye alınmasını hoş karşılamadığı öne sürüldü.

GÖRMEZ’İN KUR’AN OKUTULMADI

Ayrıca Erdoğan’ın ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in Kuran-ı Kerim okuma isteğinin geri çevrildiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu gelişmeler üzerine programını yarıda keserek dönme kararı aldığı ifade edildi.

KORUMALAR ARASINDA TARTIŞMA

Bu arada, cenaze namazı sırasında Amerikalı ve Türk korumalar arasında hafif bir sürtüşme yaşandı.

“ESED BİR KATİLDİR”

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’de basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Erdoğan, “Tüm insanlığın aslında Esed’i dışlamasının gereğine inanıyorum. Ona yardımcı olanların da onun zulmüne, onun katliamlarına ortak olduğuna inanıyorum.” dedi.

“Esed bir katildir. 600 bin vatandaşını şu ana kadar öldürmüş bir katildir.” diyen Erdoğan, “12 milyon vatandaşının kendi vatanlarından ayrı kaldığı bir ülkenin şu anda adeta işgalcisidir. Devlet terörü estiren birisidir.” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Şemsiyeyle Kaçmak İstayen PKK'lılar F-16'ya Yakalandı Lice'de devam eden ...

Darbeci Akın Öztürk, Sümeyye Erdoğan'ın Düğününe Katılmış FETÖ'cü ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İdam Parlamentodan Geçerse Onaylarım Cumhurbaşkanı ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?