Kadın Erkek Çıplak Dereye Giriyor Söylentisi Bir Şehri Karıştırdı

Kadın Erkek Çıplak Dereye Giriyor Söylentisi Bir Şehri Karıştırdı

Kırklareli’de, Gökkuşağı Buluşması olarak tanınan gruba, çıplak durumda dereye girdikleri ve uygun olmayan davranışta bulundukları gerekçesiyle köy sakinleri reaksiyon gözler önüne serdi.

kadin-erkek-ciplak-dereye-giriyor-soylentisi-bir-8579927_x_4875_300 Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı Sivriler köyünün sakinleri, kamuoyunda Rainbow Gathering (Gökkuşağı Buluşması) olarak tanınan grubun üyelerine, Cehennem Şelalesi mevkisinde ormanlık alanda sürdürdükleri kampta “çıplak durumda dereye girdikleri ve uygun olmayan davranışlarda bulundukları” gerekçesiyle reaksiyon gözler önüne serdi.

Sivriler köyü muhtarı Dursun Saygın yaptığı bildirimde, köyleri ile Vize ilçesine bağlı Kızılağaç köyü arasındaki bölümde kamp yapan grubun uygun olmayan hareketlerde olduğunu ileri sürdü.

“BÖLGEYİ TERK ETMELERİNİ İSTİYORUZ”

Grup üyelerinin gençlere kötü misal teşkil ettiğini öne vakitn Saygın, grubun bölgeyi terk etmesini istediklerini açıkladı.

Saygın, şöyle dedi:

“Grubun ne gaye ile bölümde olduğunu bilmiyoruz. Kendilerine sorduğumuzda veri vermiyorlar. Burada gerçekleştirdikleri davranışlar ve hayatları ile gençlerimize kötü misal teşkil ediyorlar. Çıplak durumda dereye giriyorlar.

kadin-erkek-ciplak-dereye-giriyor-soylentisi-bir-8579927_5075_o

“ERKEK KADIN HERKES SOYUNUYOR SUYA GİRİYOR”

Erkek-kadın herkes soyunuyor ve suya giriyor. Burada bizim açımızdan gençlerimize iyi misal değil. Bölgemizin bu yolla görülmesini, duyulmasını ve anılmasını istemiyoruz. Turistler ilerikise köylülerimize kötü misal olmasınlar. Belediye başkanına ve kaymakamlığa şikayette bulunduk.”

Muhtar Saygın, jandarmanın küme üyeleriyle görüştüğünü ve söz hususu grubun ileriki hafta başında bölümden ayrılacağını öğrendiklerini ifade etti.

Köy sakinlerinden Şeref Sezen de kutsal ramazan ayında böyle görüntülerin hiç hoş olmadığını açıkladı.

kadin-erkek-ciplak-dereye-giriyor-soylentisi-bir-8579927_9161_o

“BİZ KİMSEYE RAHATSIZLIK VERMİYORUZ”

Grup üyelerinden Aytuğ Akbuğday ise kampta 15 ülkeden aşağı yukarı 300 gezginin olduğunu, kent hayatından uzak biçimde tabiatta aşağı yukarı bir ay hayat sürdürdüklerinı ifade etti.

kadin-erkek-ciplak-dereye-giriyor-soylentisi-bir-8579927_x_7084_o

“KAMPTA DOĞAYA İDEAL YAŞIYORUZ”

Her sene ay döngüsüne göre bir veya İki kez sosyal paylaşım sitesi vasıtasıyla haberleşerek toplandıklarını söyleyen Akbuğday, kampta tabiata müsait hayat sürdürdüklerinı söyleyerek, “Burası insanların bir araya geldiği, yaşadığı bir alan, tecrübelediği bir yer ancak burası bir kamp değil, bir festival değil, hayat biçimi. Belirli kuralları ve hedeflerı var. Kimyasal her şey yasak. Uyuşturucu, şampuan, alkol gibi maddeler yasak. Tamamen tabiatcıl ve tabiatyı koruyan bir hayat söz hususu. Buluşmalar bir ay sürüyor. Ay döngüsüne müteakiben gerçekleşiyor.” şeklinde konuştu.

kadin-erkek-ciplak-dereye-giriyor-soylentisi-bir-8579927_x_9460_o

“GÖNÜLLÜLÜK ESASINA DAYANIYOR…”

Bir ileri kampın temmuz ayında Gürcistan’da uygulanacağını anımsatan Akbuğday, şu şekilde devam etti:

“Burası gönüllülük temelina dayanan bir şey. Kimse hiçbişi gerçekleştirmek mecburiyetinde değil ancak herkes bişi yapıyor. Dışarıdan bişiler geliyor, toplanıyor ve burada ortak bir yemek gerçekleşiyor. Günde İki kez yemek çıkıyor ve herkese yemek sağlıyor. Buradan sonra Gürcistan’a gideceğiz. Buraya motorla, arabayla, uçakla, otostopla gelenler var. Genellikle gezici olarak geliyorlar.”

GÖKKUŞAĞI BULUŞMASI NEDİR

Gökkuşağı Buluşması, Amerika’dan dünyaya sunulan tanınmış kültür karşıtı şahıslari, seçilen ülkelerde bir araya getiriyor.

Tüketim toplumuna karşı duruşlarıyla yeni aydan bir yeni ay doğuşuna kadar yerleşim bölgelerinden uzakta toplanan küme üyeleri, teknoloji ve sentetik ürünlerden uzakta hayat sürüyor.

Günde İki öğün yemek toplantılarında bir araya gelen takımdakiler, başka günlerde tabiatyla baş kafaya kalmayı tercih ediyor

Rainbow Gathering grubunun toplantıları, herkese açık olmamakla eş güdümlü yalnızca kümela etkileşimi olanların gidebildiği kamplar biçiminde yapılıyor.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Şemsiyeyle Kaçmak İstayen PKK'lılar F-16'ya Yakalandı Lice'de devam eden ...

Darbeci Akın Öztürk, Sümeyye Erdoğan'ın Düğününe Katılmış FETÖ'cü ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İdam Parlamentodan Geçerse Onaylarım Cumhurbaşkanı ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?