Sohbet, Chat, Sohbet Odaları, Nedir?

Bu yazımızda sizlere Türkiye üzerinde yayın yapan sohbet odaları  chat odaları hakkında bilgiler vereceğim ve tanıtımını yapaçağım.

Bildiğiniz üzere insanlar sohbet yap mak ve arkadaş kazanmak için bu tip siteleri ziyaret ederler vakit geçirirler. İçinde bulunduğunuz sohbet odaları chat odaları nedir, kaç ayrı bölüme ayrılır gibi sorulara cevap arayıp cıkan sonuçları birlikte değerlendirmiş de olaçağız. İnternet kaynaklı iletişim şekilleri günümüzün yükselen trendlerinden olduğu gibi geleceğinde en gözde iletişim araçlarından olacağı gayet açıktır. Geldiğimiz şu yıllarda sanal arkadaşlık kurmanın herkesçe cazip olduğu bilinmektedir. Bunun en belirgin örneği ise sosyal medyanın milyarca kullanıcısı olması ve başta facebook ve twitter gibi dünya devi haline gelmiş sosyal medya sitelerini insanların değişik insanlar tanımak ve arkadaş çevresini genişletmek için kullanmasıdır. Tabiki bunların dışında kalan sohbet odaları’da chat odaları`da hale cazibesini korumakta milyonlarca kişi tarafından günlük ziyaret edilmektedir.

Sohbet odaları chat odaları hakkında genel bir bilgi verelim sonrasında alt bölümlerini ayrı başlıklar halinde değerlendirelim. İnternet araçılığı ile sanal bir arkadaşlık kurmak adına web portallarını ziyaret ederiz. Sohbet chat muhabbet odaları girişi ile katılımcı olduğumuz bu siteler içine girdiğimizde karşımıza gelen ekranda bilgisayarımızın sağ tarafında alt alta sıralı şekilde butonlar halinde sohbet odası chat oadası muhabbet odası isimleri gelir. Bu gördüğümüz kanallara verilen isim sohbet odaları chat odaları muhabbet odaları`dır. Bu odalar içinde diğer online kullanıcıları görebiliriz ve onlarla anlık iletişime yani Sohbet yap maya başlayabiliriz. Kendi aralarında bir çok alt bölüme ayrılan sohbet odaları chat odaları eğlenceli ve güzel vakit gecirmemize fayda sağlayan bir iletişim aracıdır. Şimdi buyurun alt başlıklar halinde bunları tek tek değerlendirelim, yakından tanıma şansına sahip olalım.

Metin tabanlı dediğimiz sohbet odaları chat odaları muhabbet odaları şuan IRC olarak adlandırılan alternatif giriş imkanları olan sunuculardır. Bu odaların özelliği ise karşılıklı yazışarak yapılan bir şekli ile olmasıdır. İnternete sürekli bağlı bilgisayarlara kurulan irc serverleri ile çalışan, kurulumu ve kodlaması gereği çeşitli servisler ile işlemlerin yapıldığı bir sohbet odaları türüdür. İletilerimizi yazıp kanala gönderdiğimiz zaman servisler veri tabanı ile bu ileti anlık olarak çekilir ve yine anlık olarak oda içerisine gönderilir. Diğer kullanıcıların paylaştıkları iletiler ise yine aynı şekilde bizim bilgisayar ekranımıza gelir. Çalışma şekli bu sistem mantığı ile olur, sesli ve görüntülü sohbet imkanı vermez .Sizleri kralsohbetci web platforumuna bekleriz arkadaşlar …

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Kızlar için en mühim olan şey nedir ? Bir Erkeğin yaşamında bir bayan ...

Sohbet Odaları İle Çevrenizi Geliştirin Sohbet etmek çoğalış bir ton ...

Herkes doğrulusunda tanınan çoğu sohbet siteleri bulunmaktadır; yazılı, ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?